Menu

FASHION BLOG

trendy; książki; stylizacje

Książki modowe.

wnowotarska

 Książki o tematyce modowej czytam od ok. 2 lat. Poniżej zaprezentuje moje ulubione, które już przeczytałam.

20161008_192433

 1. Jak czytać modę, Fiona Ffoulkes - książka opowiada o historii ubiorów, stylach w modzie oraz przedstawia elementy strojów, rodzaje materiałów i dekoracji. Dodatkowo zawiera opisy największych domów mody takich jak Chanel czy Yves Saint Laurent. ogromny plus za kieszonkowy rozmiar, można zabrać ją ze sobą wszędzie.

http://www.empik.com/jak-czytac-mode-szybki-kurs-interpretacji-stylow-ffoulkes-fiona,prod61082037,ksiazka-p

 

2. MODNI, Karolina Sulej - to zbiór wywiadów autorki z polskimi projektantami mody, którzy mieli wpływ na kształtowanie się polskiej mody, m.in z Ewą Minge, Maciejem Zieniem i Gosią Baczyńską. Każdy z projektantów tłumaczy czym dla niego jest moda.

http://www.empik.com/modni-od-arkadiusa-do-zienia-sulej-karolina,p1116178496,ksiazka-p

 

3. Mademoiselle Chanel, C.W. Gortner - powieść opowiadająca o życiu najważniejszej projektantki mody w historii - Coco Chanel. Według mnie jest to najlepsza z biografi Coco, ponieważ opisuje ona bardzo dokładnie uczucia bohaterki, jakby to był pamiętnik pisany przez samą Chanel.

http://www.empik.com/mademoiselle-chanel-gortner-c-w,p1113075356,ksiazka-p

 

4. Love. Style. Live. , Garance Dore - autorka napisała na okładce, że to jedyna książka o stylu, której potrzebujesz. Absolutnie się z nią zgadzam. Książęk o poszukiwaniu własnego stylu jest wiele, lecz ta jest najlepszą, najpotrzebniejszą (i najpiękniejszą) z nich.

http://www.empik.com/love-style-life-dore-garance,p1113263720,ksiazka-p

 

5. VOGUE. Za kulisami świata mody, Kristie Clements - książka napisana przez byłą naczelną australijskiego VOGUE'a. Opowiada o redakcji najważniejszego magazynu modowego na świecie oraz kulisach sesji zdjęciowych i pokazów mody.

http://www.empik.com/vogue-za-kulisami-swiata-mody-clements-kristie,p1106540524,ebooki-i-mp3-p

 

6. Czar Chanel, Paul Morand - jedna z najstarszych książek o Chanel. Napisana przez jej przyjaciela. Czytając ją mamy wrażenie jakbyśmy siedzieli z Coco na kawie i rozmawiali o jej życiu. Dodatkowo wydanie zawiera ilustracje narysowane przez dyrektora domu mody Chanel - Karla Lagerfelda.

http://www.empik.com/czar-chanel-morand-paul,p1121709360,ksiazka-p

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

© FASHION BLOG
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci